E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
B2B MEDYA

OSRAM Parathom Serisi LED Lambalar

19 Nisan 2012 | TEKNOLOJİ
12. Sayı (Mart - Nisan 2012)

Parathom Serisi LED lambalar, yüksek ışık kalitesinin yanı sıra önemli oranda enerji tasarrufu da sağlıyor...
Geçen ay itibariyle Türkiye’de de piyasaya sunulan OSRAM Parathom serisi LED lambalar, yüksek ışık kalitesinin yanı sıra yüzde 80’in üzerinde enerji tasarrufu sağlıyor ve otuz yıllık hizmet ömrü ile bakım maliyetlerini minimuma indiriyor. Parathom Pro Classis A75 Advanced, 75 Watt enkandesan lambanın yerini sadece 14 Watt enerji harcayarak alıyor ve yüzde 80’den fazla enerji tasarrufu sağlıyor. Ürün, 1055 lümenlik ışık gücüne sahip ve geleneksel enerji tasarruflu lambalara oranla yüksek oranda artırılmış kullanım ömrü sunarak işletme maliyetlerini de düşürüyor. LED aydınlatma teknolojisinde çığır açan Parathom Pro Classic A75 Advanced, yeni tasarımıyla ışığın her yöne eşit şekilde yayılmasını sağlarken, ayarlanabilir (Dim özelliği) ışık seviyesiyle de kullanım kolaylığı sunuyor. Parathom Pro Classic A75 Advanced, 340 ° açılı yenilikçi tasarımıyla yüksek seviyede ışık yayılımına sahip. Parathom Classic A60 ve Parathom Classic A40’ın ise bu yılın ortasında piyasaya sunulması planlanıyor.

OSRAM, bir süre önce bünyesine katılan Siteco ve Traxon gibi markalarla birlikte, ürün yelpazesini komponent üreten ve satan bir firma olmanın çok ötesine taşıyarak, gerek teknik gerekse dekoratif aydınlatma ihtiyaçlarına tam karşılık verebilen bir grup haline gelmişti. Kamu, spor, trafik, endüstri, ofis ve ticari binalara odaklanan OSRAM, enerji verimli ve LED ürünleriyle yüzde 90’a varan enerji tasarrufu sağlıyor. OSRAM enerji tasarruflu lambaların değişik form, ölçü ve güç seviyeleri mevcut. Normal günlük kullanım için tercih edilebilen OSRAM Duluxstar, altı yıl kullanım ömrüne ve üç yıl garantiye sahip. OSRAM Dulux Superstar ise on yıl kullanım ömrü ve beş yıl garanti ile özellikle kullanım ömrü ve açma kapama dayanıklılığı konusunda yüksek beklentileri karşılayabiliyor.

Osram Pazarlama Müdürü Uluç Atlığ:
“LED ürünler yaygınlaşacak”

“Şüphesiz ki önümüzdeki senelerde enerji tasarruflu ve LED ürünler çok daha fazla yaygınlaşacak, gelişecek. Özellikle LED teknolojisi geliştikçe hem fiyatların hem de boyutların düşmesi sağlanarak talep artacak. Cephelerde LED’e dönüşü çok net görebiliyoruz. Sıcak ve soğuk beyazın aynı yerde kullanımıyla, tarihi binalar başta olmak üzere mimari yapı öne çıkarılıyor. Bunun dışında modern binalarda RGB LED’ler tercih edilerek renk oyunları yapılıyor. OSRAM’da bulunan LED Media ürünlerine de yüksek ilgi görüyoruz. Örneğin Akmerkez ve Optimum içi ve Atakule dışında bu ürünlerimiz kullanılmıştı.”OSRAM’ın “Akıllı Aydınlatma” tutkusu

“Aydınlatma sektörünün lider kuruluşlarından olan OSRAM 1906 yılında kurulmuştu. Osmium ve Wolfram isimlerinden doğan OSRAM markası, 1919 yılında Siemens, AUEG ve AEG’nin lamba üretimlerini birleştirmesiyle dünyanın bu konudaki en önemli markalarından biri haline gelmişti. Günümüzde, Siemens’in sanayi bölümüne ait olan OSRAM, dünyanın iki önder ışık üreticisinden birisi. Yüz yılı aşkın süredir ‘Akıllı Aydınlatma’ tutkusuyla yolculuğuna devam eden OSRAM, aydınlatma sektörüne ileri teknolojileri getiriyor. Bugün cirosunun yüzde 70’ten fazlası enerji tasarruflu ürünlerden oluşan OSRAM, 17 ülkede 46 üretim tesisine sahip ve dünya çapında 41 bin çalışanı bulunuyor. Yaklaşık 150 ülkede satılan OSRAM’ın, genel aydınlatmada kullanılan lambalardan LED’e, otomotiv aydınlatmasından sahne-stüdyo-TV için kullanılan lambalara kadar beş binden fazla ürünü bulunuyor. OSRAM Group bir süre önce Siteco markasını bünyesine katarak, aydınlatma sektörünün farklı alanlarında da iddiasını kuvvetlendirmişti. OSRAM, Traxon Technologies’in tamamının satın alınmasıyla beraber LED aydınlatma sektörünün de en güçlü oyuncuları arasına girdi. 1990 yılında OSRAM Ampul Ticaret A.Ş.’yi kurarak Türkiye’de kendi şirketi ile faaliyet göstermeye başlayan OSRAM, satışlarını bayiler, armatür üreticileri, yapı ve gıda marketler olmak üzere üç ana grup üzerinden yürütüyor...”
“Enerji tasarruflu kompakt fluoresan lambalarla ilgili olarak Türkiye’de enerji tasarrufu bilincini başlatan ilk firma olan OSRAM Türkiye, OSRAM’ın tüm dünyada ilke olarak benimsediği ‘Kurumsal Vatandaşlık’ konusunda da başarılı faaliyetler yürütüyor. OSRAM’ın 100. kuruluş yılında başlanan OSRAM Öğrenci Aydınlanma Hareketi ile 5 binden fazla öğrencinin daha modern aydınlatma sistemleriyle eğitim görmesine imkan sağlandı ve küresel ısınma/enerji tasarrufu konularında eğitim verildi. Proje kapsamında öğrencilere verilen 10 bin enerji tasarruflu lamba ile hem Türkiye’nin enerji tasarrufu politikasına destek, hem de öğrencilerin okulda öğrendiklerini evde uygulamaları sağlandı. Türkiye genelinde Sultanahmet Camii, Kız Kulesi, İş Bankası Merkez Binası, Sabancı Üniversitesi, Ziraat Bankası ve Çağlayan Kavşağı gibi gerek tarihi gerek modern pek çok yapının iç ve dış aydınlatmasını gerçekleştiren OSRAM Türkiye, OSRAM’ın ürettiği yenilikçi aydınlatma teknolojilerini eşzamanlı olarak ülkemize de sunarak pek çok projenin çağdaş ve modern aydınlatma çözümleriyle ışıklandırılmasını sağlıyor.”
 


İlginizi çekebilir...

Altensis, Karbon Ayak İzini Çıkarmaya Yardımcı Oluyor

Günümüzde birçok firma için karbon ayak izini belirlemek, ölçüp denetlemek çok önemli. Özellikle yurtdışına, örneğin AB ülkelerine, mal veya hizmet ih...
9 Ocak 2019

Türkiye Turizm Endüstrisi için Sürdürülebilirlik Sertifikasyonunda Yeni Bir Ürün: Earthcheck

Arda Moltay
Endüstri Mühendisi
Mimta Ltd. Şti....
27 Ağustos 2015

Yeşil Binalar için Enerji ve Konfor Takip Sistemi

Can Arda Moltay
Endüstri Mühendisi...
22 Haziran 2015

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.