E-Dergi Oku 

Wilo, İklim Koruma Alanında Alman Sürdürülebilirlik Ödülü'nü Kazandı

Wilo, İklim Koruma Alanında Alman Sürdürülebilirlik Ödülü'nü Kazandı

12 Ocak 2021 | HABERLER66 kez okundu

İleri teknolojisi ile dünya kaynaklarını korumaya katkıda bulunan yeni nesil ürün, sistem, hizmet ve çözümler geliştiren Wilo, iklim koruma alanında Avrupa’nın en prestijli ödüllerinden Alman Sürdürülebilirlik Ödülü’nü aldı. Sürdürülebilirliği iş modellerinin bir parçası haline getiren ve kriz zamanlarına rağmen değişimi yönlendiren şirketlere verilen Alman Sürdürülebilirlik Ödülü, binden fazla aday ile Avrupa’da bu kapsamda verilen en büyük ödül olarak kabul ediliyor. Online olarak gerçekleşen ödül töreninde konuşma yapan Wilo Grup Başkanı ve CEO’su Oliver Hermes, bir sanayi şirketinin iklim koruma alanında öncü olarak kabul edilmesinden dolayı gurur duyduklarını açıkladı.

Binalarda, endüstride ve altyapı uygulamalarında bulunan ısıtma, soğutma, havalandırma sistemlerinin yanı sıra su temini ve atık su uygulamalarında da kullanılan pompa sistemlerinin öncü markası Wilo, 10 bine yakın ürün gamı ile enerji kaynaklarının akıllı ve verimli kullanıldığı bir dünya için çözümler sunuyor. Suya ve geleceğe yön verme hedefi doğrultusunda iklim değişikliğiyle mücadele eden ve daha yaşanabilir bir dünya için çalışmalarını sürdüren Wilo, Avrupa’nın en prestijli ödüllerden biri olarak kabul edilen Alman Sürdürülebilirlik Ödülü’nün sahibi oldu.
Alman Sürdürülebilirlik Ödülü Vakfı’nın Alman hükümeti, Alman Şehirleri Birliği, sivil toplum kuruluşları ve araştırma enstitüleri iş birliğiyle seçtiği ve yalnızca iş yapış şekliyle sürdürülebilir bir dünya amacına hizmet eden kurumlara verilen bu ödül, sanayi alanında faaliyet gösteren şirketlerin de iklimin korunması, su tasarrufunun sağlanması gibi süreçlere önem verebileceğini ve sürdürülebilir bir dünyaya hizmet edebileceğini gözler önüne seriyor.

“Sürdürülebilirlik, Wilo kurumsal stratejisinin ayrılmaz bir parçası”
Online olarak gerçekleşen ödül törenine katılarak açıklamada bulunan Wilo Grup Başkanı ve CEO’su Oliver Hermes, “Wilo olarak bir sanayi şirketinin iklim koruma alanında öncü kabul edilmesinden dolayı gurur duyuyoruz. Bu ödül bizim iklimi koruyan ve yaşadığı dünyaya değer veren bir şirket olduğumuzun ispatı niteliğinde. Sürdürülebilirlik, kurumsal stratejimizin ayrılmaz bir parçası. Ürünlerimiz, sistemlerimiz ve çözümlerimiz dünyanın her yerindeki insanlara akıllı, verimli ve iklim dostu bir şekilde su sağlamaya katkıda bulunuyor. Bu kapsamda 2025 yılına kadar 100 milyon insanın temiz suya erişimini sağlamak yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“İklimin korunması zamanımızın en önemli zorluklarından biri”
Hermes, Wilo’nun 2020 yılı Ağustos ayında dünya çapındaki ‘50 Sürdürülebilirlik ve İklim Lideri’ listesine de girmeyi başardığını hatırlatarak sözlerine şöyle devam etti; “Dünya ikliminin öncülere ihtiyacı var. Wilo olarak biz yalnızca enerji verimliliği konusuna destek vermekle kalmıyor, aynı zamanda iklim konusuna dikkat çekiyor ve dijital alanda da öncü çalışmalar üstleniyoruz. Tüm bu çalışmalarımızı dijital, akıllı ve enerji verimliliği sağlayan ürünlerin her zaman en doğrusu olduğu bilinciyle yapıyoruz. Dijital dönüşümün, enerji verimliliği ve iklimin korunması ile yakın bir ilişki içinde olduğuna inanıyoruz. Tüm dünya olarak mücadele ettiğimiz Covid-19 salgını, küresel çevre ve iklim politikasına ilişkin söylemleri geçici olarak geri planda bıraksa da iklimin korunması, zamanımızın en önemli zorluklarından biri olmaya devam ediyor.”

“Wilo'daki herkes bir iklim koruma öncüsü”
Konuşmasında Wilo bünyesinde sürdürülebilirlik konusunu gözeterek çalışmalar yapan herkese teşekkür eden Hermes, “Dünya çapındaki 8 bin çalışanımızın tamamı, sürdürülebilirlik konusunu gözeterek çalışıyor. Çalışanlarımızın her biri birer iklim koruma öncüsü ve onlar sayesinde Wilo olarak Alman Sürdürülebilirlik Ödülü’nü kazandık. Şirketimizin 1872 yılında kurulmasından bu yana, yani yaklaşık 150 yıldır, iklim koruması DNA'mızın bir parçası oldu ve olmaya devam edecek” diyerek sözlerini tamamladı. 


 


İlginizi çekebilir...

ÇEDBİK LEED BD+C Semineri

ÇEDBİK etkinlikleri kaldığı yerden devam ediyor....
10 Aralık 2020

LEED Adayı Nidapark Küçükyalı'da Wilo Markalı Dünyanın İlk Akıllı Pompası Kullanılıyor

Emlak Konut güvencesi Tahincioğlu ayrıcalığı ile hayata geçecek olan Nidapark Küçükyalı projesi pompa sistemleri sektörünün teknoloji öncüsü Wilo'...
9 Aralık 2020

ECE Türkiye AVM'lerinin Yeşil Bina Sertifikası Mükemmel Derece ile Uzatıldı

İstanbul'daki Marmara Park ve Eskişehir'deki Espark alışveriş merkezlerinin geçtiğimiz yıl almış oldukları BREEAM In-Use sertifikaları 'mü...
3 Aralık 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2021 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.