E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Ödül Törenine Bekliyoruz...

Ödül Törenine Bekliyoruz...

28 Nisan 2017 Cuma / 15:24 | YAYINCIDAN
42. Sayı (Mart-Nisan 2017)

SERTAÇ AYTAÇ sertacaytac@b2bmedya.com

Bu sayımızın önemli röportajlarından birisini EÇEM yetkilileriyle yaptık. Özyeğin Üniversitesi bünyesinde sekiz sene önce kurulan Enerji, Çevre ve Ekonomi Merkezi (EÇEM), kısa zamanda çok önemli projelere imza attı ve hem akademik alanda hem de sektörde öncü bir rol üstlendi.

EÇEM’de, dört sene önceki ziyaretimizden bu yana geçen kısa süreçte önemli kilometre taşlarının geride bırakıldığına, ülke ekonomisi ve insanların konforu için ciddi hedeflerin konulduğuna şahit olduk. Söz konusu çalışmaları Merkez’in Direktörü Prof. Dr. M. Pınar Mengüç, Uzman Araştırmacılar Dr. Özlem Bahadır Karaoğlu ve Yasemin Somuncu ile Proje Mühendisi Cem Keskin, Yeşil Bina Dergisi için özetlediler.

Bizim yaşadığımız sıkıntı, bu kayda değer, önemli çalışmaların detaylarını belli bir hacme sığdırabilmekti. Tesellimiz ise, söz konusu çalışmaları önümüzdeki sayılarda daha ayrıntılı bir şekilde sizlerle paylaşabilme ihtimaliydi.

...

Ekolojik ve ekonomik açıdan birçok faydası olan bitkilendirilmiş çatı sistemleri günden güne ülkemizde de yaygınlaşıyor. Bu alanda sistem ve ürün alternatiflerinin yoğunluğuyla yüzleşen karar vericilerin en önemli alternatiflerinden birisi de, son zamanlarda geri dönüştürülmüş yapı malzemeleri oluyor. Yeşil Binaların “ruhuna da uygun” bu alternatiflerin kullanımlarının teknolojik ilerlemelerle artacağı tahmin ediliyor.

Hammadde sarfiyatının azaltıldığı, üretim sürecinde çevreye olan etkilerin minimize edildiği bu malzemelerin risk ve faydalarını, ileriki sayfalarda yayınladığımız “Bitkilendirilmiş Çatı Sistemlerinde Geri Dönüştürülmüş Yapı Malzemesi Kullanımının İrdelenmesi” başlıklı makalede bulabilirsiniz. Denim ısı yalıtım malzemelerinden camyünü ısı yalıtım malzemelerine, selülozik malzemelerden poliüretana kadar geri dönüştürülmüş alternatif ürünlerin karşılaştırılması ve kullanımında karşılaşılacak risklerin paylaşıldığı makaleden yararlanacağınızı tahmin ediyoruz.

...

Yayın grubu dergilerimizden Yalıtım tarafından bu sene 14.’sü düzenlenen “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri” ile Çatı&Cephe tarafından 6.’sı düzenlenen “Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri” organizasyonlarımızda yavaş yavaş sona yaklaşıyoruz... Okur oylamalarının tamamlanmak üzere olduğu bu organizasyonlarımızın ödül törenini 24 Mayıs Çarşamba günü Yapı İstanbul Fuarı’nda gerçekleştireceğiz. Tüm Yeşil Bina okurlarını bu törene beklediğimizi hatırlatır, süreçte oy kullanarak, kazananların belirlenmesinde katkı koyan tüm okurlarımıza teşekkür ederiz. 

Önümüzdeki sayıda görüşmek ümidiyle...

 


İlginizi çekebilir...

Projeler...

SERTAÇ AYTAÇ sertacaytac@b2bmedya.com...
7 Temmuz 2018 Cumartesi / 12:55

Münih'ten Sivas Stadyumu'na...

SERTAÇ AYTAÇ
sertacaytac@b2bmedya.com...
2 Mart 2017 Perşembe / 17:58

Bizden Bazı Gelişmeler...

SERTAÇ AYTAÇ
sertacaytac@b2bmedya.com...
28 Şubat 2017 Salı / 14:32

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.