E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Uluslararası Sürdürülebilir Yapılar Sempozyumu Temmuz Ayında Düzenlenecek

Uluslararası Sürdürülebilir Yapılar Sempozyumu Temmuz Ayında Düzenlenecek

28 Şubat 2019 Perşembe | HABERLER1.253 kez okundu

Bir Avrupa Birliği projesi kapsamında ortaya çıkan “Uluslararası Sürdürülebilir Yapılar Sempozyumu”nun dördüncüsü 18-20 Temmuz 2019’da Dallas-Teksas / Amerika Birleşik Devletleri’nde Ankara Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi ile Texas Tech Üniversitesi, Texas A&M Üniversitesi, Amerika Mimarlık Enstitüsü işbirliği ile gerçekleştirilecek.

Sempozyumda, yurtiçi ve yurtdışından katılacak bilim adamları, uzmanlar ile uygulamacı ve denetim mekanizmalarında görev alan kurum-kuruluşların bir araya getirilmesi hedefleneniyor. Bu hedef çerçevesinde, “sürdürülebilir yapı tasarımı”, “sürdürülebilir yapı malzemeleri”, “sürdürülebilir kentsel tasarım”, “mühendislik biliminde sürdürülebilirlik” ve “çevre politikaları ve uygulamaları” alanlarında geleceğe yönelik öngörülerin ortaya konacağı ve çözümler üretileceği, Amerika’da, Türkiye’de ve diğer ülkelerde sürdürülebilir yapılar konusundaki gelişmelerin değerlendirileceği ve bilgi alışverişinde bulunulacağı bir tartışma platformu oluşturulacak.

T.C. Dışişleri Bakanlığı Houston Başkonsolosu, Amerika Mimarlar Enstitüsü (AIA) Başkanı ve ABD Yeşil Binalar Derneği (USGBC) Başkanının açılış konuşmalarını yapacakları sempozyumda; T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Ankara Altındağ Belediyesi, Kayseri Talas Belediyesi, Türkiye Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK), Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD), Türkiye Tesis Yönetimi Derneği (TRFMA), Altensis İnşaat Enerji Danışmanlık, Erke Sürdürülebilir Bina Tasarım Danışmanlık, REC Bölgesel Çevre Merkezi, ABD Ordusu Mühendislik Çevre Ar-Ge Merkezi, Avrupa Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (EIRD), Uluslararası EPD Sistemi gibi kurumlardan uzmanlar ve önemli bilim adamları davetli konuşmacı olarak sempozyuma katılacak.
Ayrıca Texas Tech Üniversitesi, Texas A&M Commerce Üniversitesi, Petronas Teknoloji Üniversitesi, Sydney Teknoloji Üniversitesi, Illinois Teknoloji Enstitüsü, Jindal Küresel İşletme Okulu, Tarbiat Modares Üniversitesi, Arkeoloji ve Sosyal Çevre Etiği Okulu, Putra Üniversitesi, Pisa Üniversitesi, San Antonio Teksas Üniversitesi, Ibn Zohr Üniversitesi, Johannesburg Üniversitesi, Dublin Teknoloji Enstitüsü, Granada Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Gedik Üniversitesi gibi yükseköğretim kurumları ile özel sektör ve çeşitli sivil toplum örgütleri de sempozyuma destek oluyor.

“4. Uluslararası Sürdürülebilir Yapılar Sempozyumu (ISBS 2019)”, Amerika Mimarlar Enstitüsü Dallas Şubesinin (American Institute of Architects-AIA Dallas) her yıl düzenli olarak organize ettiği “North Texas Sustainable Showcase (NTSS 2019)” etkinliği ile bir arada gerçekleştirilecektir. Bu bağlamda sempozyum, dünya genelinde çevre teknolojileri ve yapı sektöründe faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşlar, şirketler, belediyeler ve diğer resmi ve özel kurum yetkililerini bir araya getirecektir. Bu sempozyum ile sektörde faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası tüm firmalara kendi ürün ve hizmetlerini tanıtma, yerli-yabancı uzmanlar ve resmi kurum yetkilileriyle bir araya gelme, iş birlikleri oluşturma fırsatı da sunulmuş olacak.


 


İlginizi çekebilir...

Ytong Yönetim Merkezi, LEED GOLD Sertifikası aldı

Türk Ytong'un Yönetim Merkezi Binası, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından verilen 'LEED Gold' sertifikasını almaya hak kazan...
29 Temmuz 2019 Pazartesi

SOSİAD, Dünya Soğutma Günü'nde UNIDO Projesinin Lansmanını Yaptı

SOSİAD (Soğutma Sanayii İş Adamları Derneği), iklim değişikliği ile mücadelede uluslararası bir projeye daha imza attı. Bir UNIDO (Birleşmiş Milletler...
27 Haziran 2019 Perşembe

HEP İstanbul "En İyi Sürdürülebilir Konut" Projesi Seçildi

Tekfen Gayrimenkul tarafından çevre dostu bir proje olarak hayata geçirilen HEP İstanbul, bu yıl Amerika'da düzenlenen ISBS2019 Sustainability Awa...
26 Haziran 2019 Çarşamba

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.