E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Wilo, Geleceğin Mühendisleriyle Deneyimlerini Paylaştı

Wilo, Geleceğin Mühendisleriyle Deneyimlerini Paylaştı

4 Temmuz 2018 Çarşamba / 20:38 | HABERLER
49. Sayı (Mayıs-Haziran 2018)
38 kez okundu

Pompa sistemleri sektöründe teknik eğitime en çok önem veren markaların başında gelen Wilo Pompa Sistemleri A.Ş., Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri için “Temel Pompa Prensipleri ve Pompalarda Enerji Verimliliği - Sertifika Programı” düzenlendi.

Program kapsamında 17 Mayıs’ta “Temel Pompa Prensipleri”, 23 Mayıs’ta ise “Pompa Seçimi ve Pompalarda Enerji Verimliliği” konu başlıklarını taşıyan seminerler yapıldı. Seminerlerin sonunda yapılan sınavda başarılı olan öğrenciler 6 Haziran 2018 tarihinde sertifikalarını törenle teslim aldı.

Wilo yaptığı seminerlerde, geleceğin mühendislerinin teorik bilgilerini uygulamalı eğitimlerle pekiştirmeyi, böylece bilgi ve başarı seviyelerini artırmayı hedefliyor. Sektörde eğitimin çok önemli olduğunu çeşitli platformlarda dile getiren ve bu konuda gerek İstanbul Tuzla’daki merkezinde, gerekse il il dolaşarak verdiği seminerlerle bilinç oluşturmaya çalışan Wilo’nun, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde kurduğu bir “Pompa Teknolojileri Eğitim Merkezi” bulunuyor.

WIlo-Stratos Maxo, “Four Effects” Konferansının Yıldızı Oldu
Sektörün gelişimine katkı sağlayan etkinliklere destek veren Wilo, alanında Türkiye’de ilk kez gerçekleşen “Mekanik Tesisat Geleceğin Kompleks Projeleri - Four Effects Engineering Meeting” konferansına sponsor oldu. Wilo, 10 Mayıs 2018 günü Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleştirilen etkinlikte bir paneli sahiplenirken, Wilo Türkiye Genel Müdürü Ercüment Yalçın da bir konuşma yaptı.

Mekanik, tesisat ve inşaat sektörünün dört bileşeni olan; yatırımcı, tasarımcı, yüklenici, tedarikçi bileşenlerini bir araya getiren Four Effects konferansına destek verme fırsatı buldukları için mutlu olduklarını belirten Yalçın, konuşmasında şunları 4 Yeşil Bina / Mayıs - Haziran 2018 yesilbinadergisi.com söyledi: “Son 10 yılda teknolojinin etkisiyle sektörde inanılmaz gelişmeler oldu. Geldiğimiz aşamada nesnelerin interneti, endüstri 4.0 gibi kavramlar hayatımıza yön vermeye başladı. Her şey otomatik hale gelirken ve evlerimiz akıllanırken, biz de pompa endüstrisinde ürünlerimizi uzaktan ulaşılabilir hale getirdik.”

Tesisatların kalbinin pompalar olduğunu vurgulayan Ercüment Yalçın, sektörün ilk akıllı pompası olan Wilo-Stratos Maxo’nun özelliklerini şöyle anlattı: “Stratos Maxo kendi kendine öğrenebilen bir pompadır. Yani günün her saniyesinde tesisatınızda ölçümler yapar ve öğrendiklerini ertesi güne aktarır. Uzaktan kumanda edilebilir olduğu için tesisatta neler olduğunu anlık olarak takip edebilirsiniz. Bu özellikler başta enerji olmak üzere birçok konunda verimlilik sağlar.”

Konferansın fuaye alanına kurulan Wilo standı sayesinde katılımcılar, Stratos Maxo ürününü yakından inceleme ve Wilo mühendislerinden bilgi alma fırsatı buldular.

Konuşmasında inşaat sektörü ile ilgili değerlendirmeler de yapan Wilo Türkiye Genel Müdürü Ercüment Yalçın, sektörün son dönemlerde tatminkar bir büyüklüğe ulaştığını ifade etti. Türkiye inşaat sektörünün en büyük başarısının az kaynakla çok iş yapmak olduğunu belirten Yalçın, “Millet olarak başarıya aç olmanın motivasyonuyla ilerliyoruz. Bu ülkede inanılmaz bir potansiyel var” dedi.

Moderatörlüğünü teknoloji yazılarıyla tanınan gazeteci Serdar Kuzuloğlu’nun yaptığı, ana teması “Mekanik Tesisat; Geleceğin Kompleks Projeleri” olan “Four Effects” konferansına mekanik tesisat sektöründen yaklaşık 900 profesyonel katıldı. Katılımcılar etkinlik boyunca düzenlenen paneller ve özel oturumlarla sektördeki son gelişmeleri dinleme şansı
yakaladılar.


 


İlginizi çekebilir...

Amerikan Hastanesi Yeşil Bina Sertifikası Almaya Hak Kazandı

Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları çatısı altında yer alan Amerikan Hastanesi, çevre dostu bina sertifikasyon sistemi olan 'LEED EBOM (Existing Bu...
13 Şubat 2019 Çarşamba / 10:22

Akasya'ya Sürdürülebilir Bina Sertifikası

Anadolu Yakası'nın en iddialı projelerinden Akasya, dünya genelinde 25 ülkede benimsenen bina çevresel değerlendirme sistemi BREEAM tarafından Sür...
7 Ocak 2019 Pazartesi / 13:37

Türkiye'de İlk Beton ve Çimento Sürdürülebilirlik Belgelendirmeleri Yapıldı

Beton Sürdürülebilirlik Konseyinin (Concrete Sustainability Council - CSC) Bölgesel Sistem Operatörü olan Türkiye Hazır Beton Birliği tarafından ülkem...
28 Aralık 2018 Cuma / 10:06

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.