Greenbuild Europe 2018 Konferansı

E-Bültene Abone Olun!

x

Dergimizle ilgili e-bültenleri almak için lütfen e-posta adresinizi yazınız:

 


E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Greenbuild Europe 2018 Konferansı

Greenbuild Europe 2018 Konferansı

4 Temmuz 2018 Çarşamba / 20:55 | İZLENİM
49. Sayı (Mayıs-Haziran 2018)
74 kez okundu

Ömer Moltay
Mimta EcoYapı

Green Building Certification Institute (GBCI) tarafından 7-18 Nisan tarihlerinde Berlin’de düzenlenen Greenbuild Europe Konferansı’na yaptığımız katılım sonucunda gerek US Green Building Council yetkilileri, gerekse Avrupa’daki sektör paydaşlarıyla birçok konuda deneyim ve bilgi paylaşımı sağlamak mümkün oldu.

Konferans aslında daha önce German Green Building Association tarafından düzenlenen LEED Europe Summit’lerin devamı, ancak bu yıl GBCI Avrupa temsilciliğinin Münih’te kurulması sonucunda GBCI tarafından düzenlendi. 

Greenbuild konferansları sadece LEED Yeşil Bina değerlendirme sistemiyle ilgili oturumlara ev sahipliği yapmaktan ziyade, sürdürülebilirlik kapsamında birçok farklı kurumun hizmetlerini tanıttığı ve deneyim paylaşımının gerçekleştiği bir platform aslında.

Konferans’ta İngiliz Building Research Establishment (BRE) ve International WELL Building Institute gibi yapıların sürdürülebilirliği ile ilgilenen diğer kurumlar da önemli bir katılım gerçekleştirdiler.

35 ülkeden 400 uzmanın katıldığı Konferans, yaklaşık 39 milyon m2 alana sahip gayrimenkulun LEED sertifikası aldığı Avrupa kıtasında Yeşil Binalar konusunda sektörün gelecekten ne kadar umutlu olduğunu göstermesi açısından da önemliydi. Özellikle Almanya ve Türkiye’deki Yeşil Bina proje alanının yüksekliği geçen senelerde olduğu gibi bu sene de önemli bir gösterge oldu.

Açılış konuşmasını GBCI Avrupa Direktörü Kay Killmann’ın yaptığı Konferans’ta birçok oturum gerçekleştirildi. Öne çıkan konular arasında sürdürülebilir ticari gayrimenkul projelerinin finansmanı, LEED for Cities programı, LEED’in yeni versiyonu LEED v4.1, GRESB değerlendirme sistemi, Arc platformu, sıfır enerji binalar, biofilik tasarım ve biomimikri, yeşil enerji sertifika programları ve inşaat malzemelerinin insan sağlığına olan etkisi vardı.

US Green Building Council eski CEO’su Rick Fedrizzi ve yeni CEO’su Mahesh Ramanujam’ın da konuşmacı olduğu Konferans, networking kokteyliyle kapandı. 

Mimta EcoYapı olarak birçok yeni işbirliği konusunda görüşmeler yaptığımız Konferans, aynı zamanda Avrupa’da ve Rusya Federasyonu’nda hizmet verdiğimiz müşterilerimizle de tekrar görüşme imkanı sağladı.


 


İlginizi çekebilir...

BAU 2017

Ocak ayında Münih'te 250 binden fazla profesyonel tarafından ziyaret edilen BAU Fuarı'nda binlerce ürün ve sistem sergilendi. Yapı malzemeleri sektörü...
2 Mart 2017 Perşembe / 17:57

Doğu Avrupa Ülkeleri Enerji Verimliliği için Bulgaristan'da Buluştu

Ahmet Acar
Proje Yöneticisi ÇEDBİK...
1 Eylül 2016 Perşembe / 16:01

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.