E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Danfoss'tan Enerji Verimliliği Konusunda Büyük Adım

Danfoss'tan Enerji Verimliliği Konusunda Büyük Adım

4 Temmuz 2018 Çarşamba / 15:20 | HABERLER
49. Sayı (Mayıs-Haziran 2018)
22 kez okundu

Danfoss, dünya genelinde enerji verimliliği oranını ikiye katlamak için “Sustainable Energy for All” ile işbirliğine imza attı.

Danfoss, son üç yılda SEforALL ile sürdürdüğü yakın işbirliği çalışmalarının ardından inisiyatifinin resmi tedarik partneri oldu. SEforALL, SDG7 doğrultusunda dünya genelinde sürdürülebilir enerjiye erişimi ve 2030 yılında bunun nasıl gerçekleştirilebileceğini tartışmak için devlet, özel sektör ve sivil toplum liderlerini bir araya getiren ve kâr amacı gütmeyen küresel bir kuruluş. Yeni partneri olarak Danfoss, enerji verimliliği, bölgesel enerji sistemleri, soğutma teknolojisi ve bina verimliliği ile ilgili faaliyetleri destekleyecek.

Danfoss, tamamıyla enerji verimliliğini hızlandırmaya odaklanıyor. Bölgesel enerji de, Danfoss’un kentlerin kendi enerji sistemlerini geliştirmelerine yardımcı olmak için SEforALL ile güçlü bir fikir liderliği sergilediği ve ortak hareket ettiği alanlardan birisi. Danfoss’u destekleyen Bitten and Mads Clausen Derneği, yeterli kapasiteyi sağlamak için 2016 yılında UN City UNEP-DTU departmanında “Kentlerde Bölgesel Enerji İnisiyatifi”nin hayata geçirilmesi konusunda çalışan üç bölgesel enerji uzmanının üç yıllık 9 milyon Danimarka Kronu olan masrafını üstlendi.

SEforALL CEO’su ve BM Sustainable Energy for All Özel Temsilcisi Rachel Kyte: “Danfoss gibi şirketler, sürdürülebilirlik gelişim hedeflerini gerçekleştirmenin ne tür başarıları beraberinde getireceğini dünyanın görmesine yardımcı olabilir. Sürdürülebilir enerjiyle ilgili SDG7 hedefine ulaşmak için yarıştığımız bu zamanda bizi heyecanlandıracak çok şey var. Bununla birlikte ilerleme hâlâ gereken hızda veya ölçekte değil; özel sektör, devlet ve sivil toplum arasındaki ortaklıklara her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır” dedi.

Danfoss Soğutma Bölümü Başkanı ve Danfoss Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Jürgen Fischer ise görüşlerini şu sözlerle ifade etti: “Resmi SEforALL partneri olduğumuz için son derece memnunuz. Bu Danfoss için doğal bir adım, çünkü enerji verimli çözümler geliştirmeye odaklanıyoruz. Enerji verimliliğini ikiye katlamak ve SDG7 hedefine ulaşabilmek için kentlerde bölgesel enerji alanında çalışmak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz. Enerji giderlerinden tasarruf ve enerji verimliliği sağlayarak iklim değişikliği ile mücadele edeceğimizi, böylelikle hem müşterilerimize hem de gezegenimize yardımcı olabileceğimizi gösterdik.”

Söz konusu ortaklık, Jürgen Fischer’in geçen yıl Danfoss’u temsilen Cooling for All Global Paneli’ne katılımının ardından gerçekleşti. Bu panelin sonunda tüm dünyada uygun maliyetli ve sürdürülebilir 8 Yeşil Bina / Mayıs - Haziran 2018 yesilbinadergisi.com soğutma çözümlerine erişimin nasıl artırılabileceğine dair tavsiyeleri ve bulguları içeren bir rapor hazırlanıyor. Raporun 2018 Temmuz ayında yayınlanması bekleniyor.

DAF Enerji, Danfoss Bünyesinde
Danfoss, 2009 yılında satın alım işlemlerine başladığı, tamamen Türk sermayesiyle kurulan ısıtma çözümleri firması DAF Enerji’yi tamamen bünyesine dahil etti.

Üretim alanı yaklaşık 4 bin metrekare olan Tuzla Sanayi Sitesi’ndeki fabrikasında ısı istasyonu üretimi yapan DAF Enerji, müşterinin ihtiyacı ve talebi doğrultusunda özel üretim yapma kapasitesine sahip. DAF Enerji, ısı istasyonu, kalorimetre, sıcak ve soğuk su sayaçları gibi ürünlerin satışıyla birlikte gider paylaşım sisteminin doğru ve eksiksiz kurulumu için gerekli olan teknik desteği veriyor.

Danfoss’ta Yeni Atama
Danfoss’un Türkiye, Orta Doğu, Afrika Bölgesi Pazarlama Yöneticisi olarak Danfoss Türkiye ofisinde görev alan Aslı Yurdakul, 1 Haziran 2018 itibarıyla Danfoss Türkiye, Orta Doğu, Afrika Bölgesi Pazarlama İletişimi Müdürü olarak atandı. Yurdakul, görevini Danfoss Türkiye ofisinde sürdürecek.


 


İlginizi çekebilir...

Amerikan Hastanesi Yeşil Bina Sertifikası Almaya Hak Kazandı

Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları çatısı altında yer alan Amerikan Hastanesi, çevre dostu bina sertifikasyon sistemi olan 'LEED EBOM (Existing Bu...
13 Şubat 2019 Çarşamba / 10:22

Akasya'ya Sürdürülebilir Bina Sertifikası

Anadolu Yakası'nın en iddialı projelerinden Akasya, dünya genelinde 25 ülkede benimsenen bina çevresel değerlendirme sistemi BREEAM tarafından Sür...
7 Ocak 2019 Pazartesi / 13:37

Türkiye'de İlk Beton ve Çimento Sürdürülebilirlik Belgelendirmeleri Yapıldı

Beton Sürdürülebilirlik Konseyinin (Concrete Sustainability Council - CSC) Bölgesel Sistem Operatörü olan Türkiye Hazır Beton Birliği tarafından ülkem...
28 Aralık 2018 Cuma / 10:06

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.