Danfoss'tan Enerji Verimliliği Konusunda Büyük Adım

E-Bültene Abone Olun!

x

Dergimizle ilgili e-bültenleri almak için lütfen e-posta adresinizi yazınız:

 


E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Danfoss'tan Enerji Verimliliği Konusunda Büyük Adım

Danfoss'tan Enerji Verimliliği Konusunda Büyük Adım

4 Temmuz 2018 Çarşamba / 15:20 | HABERLER
49. Sayı (Mayıs-Haziran 2018)
16 kez okundu

Danfoss, dünya genelinde enerji verimliliği oranını ikiye katlamak için “Sustainable Energy for All” ile işbirliğine imza attı.

Danfoss, son üç yılda SEforALL ile sürdürdüğü yakın işbirliği çalışmalarının ardından inisiyatifinin resmi tedarik partneri oldu. SEforALL, SDG7 doğrultusunda dünya genelinde sürdürülebilir enerjiye erişimi ve 2030 yılında bunun nasıl gerçekleştirilebileceğini tartışmak için devlet, özel sektör ve sivil toplum liderlerini bir araya getiren ve kâr amacı gütmeyen küresel bir kuruluş. Yeni partneri olarak Danfoss, enerji verimliliği, bölgesel enerji sistemleri, soğutma teknolojisi ve bina verimliliği ile ilgili faaliyetleri destekleyecek.

Danfoss, tamamıyla enerji verimliliğini hızlandırmaya odaklanıyor. Bölgesel enerji de, Danfoss’un kentlerin kendi enerji sistemlerini geliştirmelerine yardımcı olmak için SEforALL ile güçlü bir fikir liderliği sergilediği ve ortak hareket ettiği alanlardan birisi. Danfoss’u destekleyen Bitten and Mads Clausen Derneği, yeterli kapasiteyi sağlamak için 2016 yılında UN City UNEP-DTU departmanında “Kentlerde Bölgesel Enerji İnisiyatifi”nin hayata geçirilmesi konusunda çalışan üç bölgesel enerji uzmanının üç yıllık 9 milyon Danimarka Kronu olan masrafını üstlendi.

SEforALL CEO’su ve BM Sustainable Energy for All Özel Temsilcisi Rachel Kyte: “Danfoss gibi şirketler, sürdürülebilirlik gelişim hedeflerini gerçekleştirmenin ne tür başarıları beraberinde getireceğini dünyanın görmesine yardımcı olabilir. Sürdürülebilir enerjiyle ilgili SDG7 hedefine ulaşmak için yarıştığımız bu zamanda bizi heyecanlandıracak çok şey var. Bununla birlikte ilerleme hâlâ gereken hızda veya ölçekte değil; özel sektör, devlet ve sivil toplum arasındaki ortaklıklara her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır” dedi.

Danfoss Soğutma Bölümü Başkanı ve Danfoss Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Jürgen Fischer ise görüşlerini şu sözlerle ifade etti: “Resmi SEforALL partneri olduğumuz için son derece memnunuz. Bu Danfoss için doğal bir adım, çünkü enerji verimli çözümler geliştirmeye odaklanıyoruz. Enerji verimliliğini ikiye katlamak ve SDG7 hedefine ulaşabilmek için kentlerde bölgesel enerji alanında çalışmak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz. Enerji giderlerinden tasarruf ve enerji verimliliği sağlayarak iklim değişikliği ile mücadele edeceğimizi, böylelikle hem müşterilerimize hem de gezegenimize yardımcı olabileceğimizi gösterdik.”

Söz konusu ortaklık, Jürgen Fischer’in geçen yıl Danfoss’u temsilen Cooling for All Global Paneli’ne katılımının ardından gerçekleşti. Bu panelin sonunda tüm dünyada uygun maliyetli ve sürdürülebilir 8 Yeşil Bina / Mayıs - Haziran 2018 yesilbinadergisi.com soğutma çözümlerine erişimin nasıl artırılabileceğine dair tavsiyeleri ve bulguları içeren bir rapor hazırlanıyor. Raporun 2018 Temmuz ayında yayınlanması bekleniyor.

DAF Enerji, Danfoss Bünyesinde
Danfoss, 2009 yılında satın alım işlemlerine başladığı, tamamen Türk sermayesiyle kurulan ısıtma çözümleri firması DAF Enerji’yi tamamen bünyesine dahil etti.

Üretim alanı yaklaşık 4 bin metrekare olan Tuzla Sanayi Sitesi’ndeki fabrikasında ısı istasyonu üretimi yapan DAF Enerji, müşterinin ihtiyacı ve talebi doğrultusunda özel üretim yapma kapasitesine sahip. DAF Enerji, ısı istasyonu, kalorimetre, sıcak ve soğuk su sayaçları gibi ürünlerin satışıyla birlikte gider paylaşım sisteminin doğru ve eksiksiz kurulumu için gerekli olan teknik desteği veriyor.

Danfoss’ta Yeni Atama
Danfoss’un Türkiye, Orta Doğu, Afrika Bölgesi Pazarlama Yöneticisi olarak Danfoss Türkiye ofisinde görev alan Aslı Yurdakul, 1 Haziran 2018 itibarıyla Danfoss Türkiye, Orta Doğu, Afrika Bölgesi Pazarlama İletişimi Müdürü olarak atandı. Yurdakul, görevini Danfoss Türkiye ofisinde sürdürecek.


 


İlginizi çekebilir...

Garanti Bankası Öz Tüketimi için İlk Güneş Enerjisi Yatırımını Yaptı

Garanti Bankası, 2018 yılında farklı illerdeki hizmet noktalarında üç adet çatı tipi güneş enerjisi santrali yatırımı hayata geçirdi. Garanti, santral...
10 Aralık 2018 Pazartesi / 11:34

ŞUA İnşaat Akıllı Ev Konsepti ile Tasarruf Sağlıyor

Şua İnşaat'ın Kadıköy Fikirtepe'de konumlanan son projesi Elite Concept'te, akıllı telefon ya da tabletlerle internet bağlantısı üzerinden...
6 Aralık 2018 Perşembe / 09:10

Friterm'in Yeni Tesisi, BREEAM Very Good Sertifikası Aldı

Kocaeli Makine İhtisas OSB'de 60 dönüm arsa üzerine kurulan ve 32 bin 149 metrekare kapalı alana sahip yeni Friterm üretim tesisi, BREEAM Europe C...
24 Ekim 2018 Çarşamba / 14:48

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.