E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
DOĞAL ENERJİ
ALTENSİS
VIESSMANN

Balkan Ülkelerinin Tercihi Ekoklinker 25s Oldu

Balkan Ülkelerinin Tercihi Ekoklinker 25s Oldu

4 Temmuz 2018 Çarşamba / 20:28 | HABERLER
49. Sayı (Mayıs-Haziran 2018)
171 kez okundu

Işıklar Yapı Ürünleri’nin iki yıllık Ar-Ge çalışmaları sonucu ortaya çıkardığı Ekoklinker, pazar payını büyütmeye devam ediyor. Türkiye genelinde yüzlerce projede tercih edilen ürün, yurtdışında da satışlarını artırarak sürdürüyor. Soğuk iklim şartlarına sahip Balkan ülkelerinde, zorlu hava şartlarında istenilen yalıtım değerini karşılayan Ekoklinker 25s ürünü tercih ediliyor.

Özel fırınlarda yüksek derecede pişirilen klinker tuğlanın iç kısmına mineral yün yerleştirilerek üretilen Ekoklinker, dünya standartlarında enerji tasarrufu sağlıyor ve içerisinde mineral yün bulundurarak, ısı ve ses yalıtımında büyük avantaj sunuyor. Mineral yün ile sağlanan yalıtım performansını bina ömrü boyunca dış hava şartlarından ve yangınlardan koruyor. Ekoklinker yüksek dayanıklılığı sayesinde yapılarda sağlam ve koruyucu duvarlar oluşturuyor.

PS Mimarlık Ekoklinker Konforunu Tercih Etmeye Devam Ediyor
PS Mimarlık, Samsun’daki Mustafa Demir Özel Konut Projesi’nde Işıklar Yapı Ürünleri’nin Ekoklinker ürününü tercih etti. Projenin 450 metrekaresinde Ekoklinker 20, 300 metrekaresinde ise Ekoklinker 12 kullanıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yayınladığı gürültü yönetmeliğine uygun üretilen Ekoklinker duvar sistemleri ara bölme duvar ve komşu duvarlarda 65,2 db değerine kadar yalıtım sağlıyor.


 


İlginizi çekebilir...

Wilo, Geleceğin Mühendisleriyle Deneyimlerini Paylaştı

Pompa sistemleri sektöründe teknik eğitime en çok önem veren markaların başında gelen Wilo Pompa Sistemleri A.Ş., Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mü...
4 Temmuz 2018 Çarşamba / 20:38

Avrupa'nın 'Çevresel ve Sosyal İnovasyon' Gümüş Ödülü Şişecam'ın Oldu

Şişecam Topluluğu'nun cam geri dönüşümü alanındaki çalışmalarına Avrupa'dan ödül geldi....
4 Temmuz 2018 Çarşamba / 20:34

Danfoss'tan Enerji Verimliliği Konusunda Büyük Adım

Danfoss, dünya genelinde enerji verimliliği oranını ikiye katlamak için 'Sustainable Energy for All' ile işbirliğine imza attı....
4 Temmuz 2018 Çarşamba / 15:20