E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
VIESSMANN
ALTENSİS
DOĞAL ENERJİ

Aldağ'dan Aldapool Havuz Tipi Nem Alıcı Klima Santralleri

Aldağ'dan Aldapool Havuz Tipi Nem Alıcı Klima Santralleri

4 Temmuz 2018 Çarşamba / 14:49 | HABERLER
49. Sayı (Mayıs-Haziran 2018)
134 kez okundu

Aldağ tarafından geliştirilen Aldapool Havuz Tipi Nem Alıcı Klima Santralleri, kapalı yüzme havuzları, kurutma prosesleri ve nem alma ihtiyacı duyulan özel yerlerin rutubetinin alınması ve iklimlendirmesi için geliştirildi.

Aldapool klima santrali; aspiratör, vantilatör, ısı geri kazanım bataryası, direkt genleşme, soğutucu ve ısıtıcı, sıcak sulu son ısıtma ve elektrikli rezistans tipi ısıtıcı bölümlerinden oluşuyor. Cihaz, nem alma ve soğutma çevriminin kademeli olarak sağlanması için sessiz olan hermetik kompresörlere sahip.

Nem alma çevrimi için özel olarak hazırlanmış kontrol programını içeren elektronik panel ve seri koruma kilitlemeleri ile teçhiz edilmiş, elektrik kumanda sistemi cihaz bünyesine yerleştirilmiş ve elektrik bağlantıları yapılmış vaziyette teslim ediliyor. Otomatik kontrol sistemi sayesinde, yaz, kış gece ve kış gündüz modüler seçenekleri ile havuz mahalini istenilen sıcaklık derecesi ve nem mertebesinde şartlandırmak, taze hava ve egzost ihtiyacını karşılamak mümkün oluyor.

Modbus protokolü ile bina otomasyon sistemine bağlanabilen cihaz, kapalı havuz yüzeyleri göz önünde bulundurularak 6 ayrı tip ve kapasitede seri ve modüler olarak paket halde üretiliyor.

ISK SODEX Fuarı’nda ilk defa sergilenen Aldapool ALPS serisi nem alma cihazları, bünyesine yerleştirilen çapraz akışlı yüzde 80 verimli ısı geri kazanım sistemi ile boyutları küçülerek kapladığı hacimden yüzde 16, harcadığı enerjiden de yüzde 30 tasarruf sağlıyor.


 


İlginizi çekebilir...

Wilo, Geleceğin Mühendisleriyle Deneyimlerini Paylaştı

Pompa sistemleri sektöründe teknik eğitime en çok önem veren markaların başında gelen Wilo Pompa Sistemleri A.Ş., Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mü...
4 Temmuz 2018 Çarşamba / 20:38

Avrupa'nın 'Çevresel ve Sosyal İnovasyon' Gümüş Ödülü Şişecam'ın Oldu

Şişecam Topluluğu'nun cam geri dönüşümü alanındaki çalışmalarına Avrupa'dan ödül geldi....
4 Temmuz 2018 Çarşamba / 20:34

Balkan Ülkelerinin Tercihi Ekoklinker 25s Oldu

Işıklar Yapı Ürünleri'nin iki yıllık Ar-Ge çalışmaları sonucu ortaya çıkardığı Ekoklinker, pazar payını büyütmeye devam ediyor....
4 Temmuz 2018 Çarşamba / 20:28