E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Aldağ'dan Aldapool Havuz Tipi Nem Alıcı Klima Santralleri

Aldağ'dan Aldapool Havuz Tipi Nem Alıcı Klima Santralleri

4 Temmuz 2018 Çarşamba / 14:49 | HABERLER
49. Sayı (Mayıs-Haziran 2018)
31 kez okundu

Aldağ tarafından geliştirilen Aldapool Havuz Tipi Nem Alıcı Klima Santralleri, kapalı yüzme havuzları, kurutma prosesleri ve nem alma ihtiyacı duyulan özel yerlerin rutubetinin alınması ve iklimlendirmesi için geliştirildi.

Aldapool klima santrali; aspiratör, vantilatör, ısı geri kazanım bataryası, direkt genleşme, soğutucu ve ısıtıcı, sıcak sulu son ısıtma ve elektrikli rezistans tipi ısıtıcı bölümlerinden oluşuyor. Cihaz, nem alma ve soğutma çevriminin kademeli olarak sağlanması için sessiz olan hermetik kompresörlere sahip.

Nem alma çevrimi için özel olarak hazırlanmış kontrol programını içeren elektronik panel ve seri koruma kilitlemeleri ile teçhiz edilmiş, elektrik kumanda sistemi cihaz bünyesine yerleştirilmiş ve elektrik bağlantıları yapılmış vaziyette teslim ediliyor. Otomatik kontrol sistemi sayesinde, yaz, kış gece ve kış gündüz modüler seçenekleri ile havuz mahalini istenilen sıcaklık derecesi ve nem mertebesinde şartlandırmak, taze hava ve egzost ihtiyacını karşılamak mümkün oluyor.

Modbus protokolü ile bina otomasyon sistemine bağlanabilen cihaz, kapalı havuz yüzeyleri göz önünde bulundurularak 6 ayrı tip ve kapasitede seri ve modüler olarak paket halde üretiliyor.

ISK SODEX Fuarı’nda ilk defa sergilenen Aldapool ALPS serisi nem alma cihazları, bünyesine yerleştirilen çapraz akışlı yüzde 80 verimli ısı geri kazanım sistemi ile boyutları küçülerek kapladığı hacimden yüzde 16, harcadığı enerjiden de yüzde 30 tasarruf sağlıyor.


 


İlginizi çekebilir...

Amerikan Hastanesi Yeşil Bina Sertifikası Almaya Hak Kazandı

Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları çatısı altında yer alan Amerikan Hastanesi, çevre dostu bina sertifikasyon sistemi olan 'LEED EBOM (Existing Bu...
13 Şubat 2019 Çarşamba / 10:22

Akasya'ya Sürdürülebilir Bina Sertifikası

Anadolu Yakası'nın en iddialı projelerinden Akasya, dünya genelinde 25 ülkede benimsenen bina çevresel değerlendirme sistemi BREEAM tarafından Sür...
7 Ocak 2019 Pazartesi / 13:37

Türkiye'de İlk Beton ve Çimento Sürdürülebilirlik Belgelendirmeleri Yapıldı

Beton Sürdürülebilirlik Konseyinin (Concrete Sustainability Council - CSC) Bölgesel Sistem Operatörü olan Türkiye Hazır Beton Birliği tarafından ülkem...
28 Aralık 2018 Cuma / 10:06

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.