E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Ödüller ve Haziran Sayımız...

Ödüller ve Haziran Sayımız...

23 Haziran 2016 Perşembe / 11:25 | YAYINCIDAN
37. Sayı (Mayıs-Haziran 2016)

SERTAÇ AYTAÇ sertacaytac@b2bmedya.com

Yayın Grubu olarak oldukça yoğun bir dönemi geride bıraktık ve geçtiğimiz ay, yapı malzemeleri sektörü temsilcilerinin yakından takip ettikleri iki önemli organizasyonu daha tamamladık...

Ocak ayından bu yana devam eden ve yayın grubu dergilerimizden Çatı&Cephe tarafından 5.’si organize edilen “Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri” ile Yalıtım tarafından 13.’sü düzenlenen “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri” maratonu, 26 Nisan’da yapılan Seçici Kurul toplantıları ve ardından 11 Mayıs’taki ödül töreniyle son buldu... Kısa bir özetini ilerleyen sayfalarda bulacağınız organizasyonlarımızın en dikkate değer tarafı, kazananların, dört bini aşkın okur oyu ve sekseni aşkın Seçici Kurul üyesinin oylarıyla şeffaf, demokratik bir süreçte belirlenmesiydi. Akademisyenlerin, mimarlık ofislerinin ve özellikle sektörde faaliyet gösteren firma temsilcilerinin yer aldığı, olabildiğince geniş katılımlı gerçekleşen Seçici Kurul toplantısı, her zaman olduğu gibi yine “son söz”ün söylendiği platform oldu ve toplamda 36 adayın yer aldığı organizasyonda 9 firma ödüle hak kazandı. Tüm aday firmalarla birlikte ödül kazanan ve “Sertifikalı Yeşil Binalara” da önemli katkılar sunan Kılıçoğlu, Dalsan Alçı, Terraco, Işıklar, Isıdem, Knauf, Köster, Serge Ferrari ve Nanotek firmalarını tebrik ederken, Seçici Kurul toplantısına katılarak tercihte bulunan ve ödül töreninde aramızda olan dostlarımıza, okurlarımıza ve sektör temsilcilerine bu köşeden bir kez daha teşekkür ediyoruz.

***

Yaz mevsiminin ilk günlerinde yayınladığımız bu sayımızı, sayfa sayımız az olsa da yine yoğun bir içerikle hazırlamaya çalıştık. Türkiye’nin Yerli Konut Sertifikası ÇEDBİK-Konut’u alan ilk proje olma özelliğine sahip Antteras projesinin ayrıntılarını Turkeco’dan Katka Kaya bizlerle paylaştı. Dr. Duygu Erten’in LEED V4’ün yapı malzemeleri konusunda sunduğu yenilikleri özetlediği yazısı; Arif Künar’ın Çevre ve Şehircilik Bakanlığının geçtiğimiz aylarda duyurduğu “Süperkent Etiket Sistemi ve Standardı” konusundaki eleştirel görüşlerini paylaştığı makalesi; gençler tarafından ilgi gören uzmanlık alanlarından birisi olan “Yeşil Bina Danışmanlığı”yla ilgili Emre Ilıcalı’yla yaptığımız röportaj; Can Arda Moltay’ın “Oteller için Sürdürülebilirlik Sertifikasyonu” başlıklı makalesi ile Dr. İbrahim Çakmanus tarafından kaleme alınan “Bina Kabuğunun ve Isı Pompalarının Önemi” başlıklı makaleyi ilgiyle okuyacağınızı tahmin ediyoruz.

Önümüzdeki sayıda görüşmek ümidiyle...

 


İlginizi çekebilir...

Projeler...

SERTAÇ AYTAÇ sertacaytac@b2bmedya.com...
7 Temmuz 2018 Cumartesi / 12:55

Ödül Törenine Bekliyoruz...

SERTAÇ AYTAÇ
sertacaytac@b2bmedya.com...
28 Nisan 2017 Cuma / 15:24

Münih'ten Sivas Stadyumu'na...

SERTAÇ AYTAÇ
sertacaytac@b2bmedya.com...
2 Mart 2017 Perşembe / 17:58

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.