E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Zirve...

Zirve...

21 Şubat 2014 Cuma / 17:03 | YAYINCIDAN
23. Sayı (Ocak-Şubat 2014)

SERTAÇ AYTAÇ sertacaytac@b2bmedya.com
Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi’nin üçüncüsü “Sürdürülebilirlik-Sınırları Aşmak” temasıyla 20-21 Şubat tarihlerinde düzenleniyor. Kısa zaman içinde Türkiye’de yapı sektörünün en önemli etkinliklerinden birisi haline gelen etkinlik, “Uluslararası” anlamda da ciddi bir yol kat etti. Sektör çok büyük olmasa da, yıldan yıla gelişen bir seyirle böyle profesyonel bir organizasyona imza atılması, sektörün geleceği için de umut verici ipuçları barındırıyor. 
Hem uluslararası hem ulusal alanda söz sahibi çok sayıda ismi ağırlayacak olan bu seneki Zirve’de, önemli başlıkların yanında, geçtiğimiz sene TC Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’yla imzalanan protokol sonrası çalışmalarına hız verilen ve merakla beklenen “Ulusal Yeşil Bina Sertifikası” ile “Yeşil Okullar” gibi çok önemli iki projenin de lansmanı yapılacak. Zirve’nin bu sene de başarıyla geçmesini diliyoruz.


Yeşil Bina sertifikası demişken... TSE’nin ardından geçtiğimiz aylarda MSGSÜ bünyesindeki Yapı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin koordinasyonuyla oluşturulan Yeşil Bina Sertifikasyon Sistemi “SEEB-TR”nin de tanıtımı gerçekleştirildi. Dünyada da birçok ilki barındıran SEEB-TR’nin ayrıntılarını da ilerleyen sayfalarımızda bulabilirsiniz.


TSE, ÇEDBİK ve MSGSÜ’nün sertifikasyon sistemleri derken herhalde bu yılı üç sertifika sistemiyle kapatacağız. 


Her ülke ulusal tek bir sertifika sistemi üzerine yoğunlaşır ve uzmanlaşırken, Türkiye gibi toplasanız üç beş düzine sertifikalı binanın olduğu bir ülkede bu yoğunluğun sektörü nasıl etkileyeceğini ise ileriki dönemlerde hep birlikte göreceğiz. 


B2B Medya olarak yayınladığımız Yalıtım dergisi tarafından bu sene 11.’sini düzenlediğimiz Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde adayların belirlendiğini ve oylamanın başladığını bu köşeden hatırlatmak istiyorum. Yeşil Bina okurları olarak sizler de www.yalitim.net sitesinden tüm adayları inceleyip, oy kullanabilirsiniz. Ayrıca Çatı&Cephe dergimizin 3.’sünü düzenlediği Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri’nde de aday önerme süreci devam ediyor. Bu organizasyonla ilgili ise www.cativecephe.com sitesinden ayrıntılı bilgilere ulaşabilir ve aday önerebilirsiniz.


Önümüzdeki sayıda görüşmek ümidiyle...

 


İlginizi çekebilir...

Projeler...

SERTAÇ AYTAÇ sertacaytac@b2bmedya.com...
7 Temmuz 2018 Cumartesi / 12:55

Ödül Törenine Bekliyoruz...

SERTAÇ AYTAÇ
sertacaytac@b2bmedya.com...
28 Nisan 2017 Cuma / 15:24

Münih'ten Sivas Stadyumu'na...

SERTAÇ AYTAÇ
sertacaytac@b2bmedya.com...
2 Mart 2017 Perşembe / 17:58

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.