E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ALTENSİS
VIESSMANN
DOĞAL ENERJİ

LEED Platinum Sertifikalı Afyon Çimento İdari Binası'nda FORM İmzası

LEED Platinum Sertifikalı Afyon Çimento İdari Binası'nda FORM İmzası

10 Mayıs 2018 Perşembe / 16:14 | HABERLER
48. Sayı (Mart-Nisan 2018)

Yeşil Bina stratejisi doğrultusunda ilerici bir bakış açısıyla tasarlanan ve geçtiğimiz günlerde LEED Platinum sertifi kası alan Afyon Çimento’nun yeni idari binasının iklimlendirme ihtiyacı, yüksek verimli aksiyel fanlı kapalı tip DECSA Soğutma Kulesi ve Climate Master Su Kaynaklı Isı Pompaları ile sağlanıyor.

Binanın ısıtma soğutma sistemleri için toplam soğutma kapasitesi 700kW olan bir adet DECSA marka aksiyel fanlı kapalı tip Soğutma Kulesi ile toplam soğutma kapasitesi 65 kW olan 6 adet Climate Master Su Kaynaklı Isı pompası kullanılıyor.

Climate Master su kaynaklı ısı pompası, yenilikçi teknoloji ve akıllı tasarımı sayesinde yüksek verimli iklimlendirme kontrolü sağlıyor. Climate Master, ilk yatırım maliyetinin düşük ve verimliliğinin yüksek olması sebebiyle de özellikle tercih ediliyor.

Aksiyal fanlı DECSA kapalı devre soğutma kuleleri ise yüksek enerji tasarrufu sağlıyor. Tüm kulelerde Axilent özel fan kullanılarak, sessiz çalışma sağlanıyor. Kapalı kulelerde işletme anında yüksek enerji tasarrufu sağlayabilen kuru soğutma (free-cooling) teknolojisi sayesinde yüksek verim sağlanması planlanıyor.

FORM’dan CE Belgeli ve Türk Malı İlk Duman Tahliye Sistemi: TROKE
FORM’un İzmir Pancar Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında ürettiği TROKE Duman Tahliye Kapakları, Türkiye’deki ilk yerli CE Sertifi kalı duman tahliye kapağı olma özelliği taşıyor.

TROKE pnömatik duman tahliye kapağının yapısı “nanojel dolgulu” polikarbon olduğundan ısı iletimi düşük. Bu özelliği ile iklimlendirme sistemine ek yük getirmiyor. Güneşin olumsuz etkilerini binaya yansıtmıyor. EN12101-2 sertifi kalı duman tahliye kapağı TROKE, endüstriyel tesisler, lojistik depolar, ticari binalar, turizm tesisleri, kültür ve spor merkezleri için yangınlara karşı güvenli, mimari açıdan da estetik çözümler sunuyor.


 


İlginizi çekebilir...

Friterm'in Yeni Tesisi, BREEAM Very Good Sertifikası Aldı

Kocaeli Makine İhtisas OSB'de 60 dönüm arsa üzerine kurulan ve 32 bin 149 metrekare kapalı alana sahip yeni Friterm üretim tesisi, BREEAM Europe C...
24 Ekim 2018 Çarşamba / 14:48

Tunç Korun, İSKİD Isı Pompası Komisyonu Başkanı Oldu

Form Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Tunç Korun, İSKİD bünyesinde oluşturulan Isı Pompası Komisyonu başkanı oldu....
24 Ekim 2018 Çarşamba / 14:43

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 2018 İzleyicilerle Buluşuyor

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali (SYFF), 22-25 Kasım tarihleri arasında, karmaşık küresel sorunlar karşısında sıradan insanların ürettiği ve hayata...
24 Ekim 2018 Çarşamba / 14:42