E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ALTENSİS
VIESSMANN
DOĞAL ENERJİ

LEED Platinum Sertifikalı Afyon Çimento İdari Binası'nda FORM İmzası

LEED Platinum Sertifikalı Afyon Çimento İdari Binası'nda FORM İmzası

10 Mayıs 2018 Perşembe / 16:14 | HABERLER
48. Sayı (Mart-Nisan 2018)
248 kez okundu

Yeşil Bina stratejisi doğrultusunda ilerici bir bakış açısıyla tasarlanan ve geçtiğimiz günlerde LEED Platinum sertifi kası alan Afyon Çimento’nun yeni idari binasının iklimlendirme ihtiyacı, yüksek verimli aksiyel fanlı kapalı tip DECSA Soğutma Kulesi ve Climate Master Su Kaynaklı Isı Pompaları ile sağlanıyor.

Binanın ısıtma soğutma sistemleri için toplam soğutma kapasitesi 700kW olan bir adet DECSA marka aksiyel fanlı kapalı tip Soğutma Kulesi ile toplam soğutma kapasitesi 65 kW olan 6 adet Climate Master Su Kaynaklı Isı pompası kullanılıyor.

Climate Master su kaynaklı ısı pompası, yenilikçi teknoloji ve akıllı tasarımı sayesinde yüksek verimli iklimlendirme kontrolü sağlıyor. Climate Master, ilk yatırım maliyetinin düşük ve verimliliğinin yüksek olması sebebiyle de özellikle tercih ediliyor.

Aksiyal fanlı DECSA kapalı devre soğutma kuleleri ise yüksek enerji tasarrufu sağlıyor. Tüm kulelerde Axilent özel fan kullanılarak, sessiz çalışma sağlanıyor. Kapalı kulelerde işletme anında yüksek enerji tasarrufu sağlayabilen kuru soğutma (free-cooling) teknolojisi sayesinde yüksek verim sağlanması planlanıyor.

FORM’dan CE Belgeli ve Türk Malı İlk Duman Tahliye Sistemi: TROKE
FORM’un İzmir Pancar Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında ürettiği TROKE Duman Tahliye Kapakları, Türkiye’deki ilk yerli CE Sertifi kalı duman tahliye kapağı olma özelliği taşıyor.

TROKE pnömatik duman tahliye kapağının yapısı “nanojel dolgulu” polikarbon olduğundan ısı iletimi düşük. Bu özelliği ile iklimlendirme sistemine ek yük getirmiyor. Güneşin olumsuz etkilerini binaya yansıtmıyor. EN12101-2 sertifi kalı duman tahliye kapağı TROKE, endüstriyel tesisler, lojistik depolar, ticari binalar, turizm tesisleri, kültür ve spor merkezleri için yangınlara karşı güvenli, mimari açıdan da estetik çözümler sunuyor.


 


İlginizi çekebilir...

Wilo, Geleceğin Mühendisleriyle Deneyimlerini Paylaştı

Pompa sistemleri sektöründe teknik eğitime en çok önem veren markaların başında gelen Wilo Pompa Sistemleri A.Ş., Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mü...
4 Temmuz 2018 Çarşamba / 20:38

Avrupa'nın 'Çevresel ve Sosyal İnovasyon' Gümüş Ödülü Şişecam'ın Oldu

Şişecam Topluluğu'nun cam geri dönüşümü alanındaki çalışmalarına Avrupa'dan ödül geldi....
4 Temmuz 2018 Çarşamba / 20:34

Balkan Ülkelerinin Tercihi Ekoklinker 25s Oldu

Işıklar Yapı Ürünleri'nin iki yıllık Ar-Ge çalışmaları sonucu ortaya çıkardığı Ekoklinker, pazar payını büyütmeye devam ediyor....
4 Temmuz 2018 Çarşamba / 20:28