E-DERGİ
YeşilBina 46.Sayı

 


E-Dergi Oku 

VIESSMANN
DOĞAL ENERJİ
ALTENSİS

EÇEM, AB'den Hibe Alacak

EÇEM, AB'den Hibe Alacak

30 Ekim 2017 Pazartesi / 10:12 | HABERLER

Özyeğin Üniversitesi Enerji, Çevre ve Ekonomi Merkezi (EÇEM) tarafından İstanbul Valiliği, Çekmeköy Kaymakamlığı, Çekmeköy Belediyesi, ENVER ve EYODER’in iştirakiyle geliştirilen “Yeni Nesil Binalar için Teknik Eğitim Projesi”, Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) tarafından desteklenen ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yararlanıcısı olduğu “İklim Değişikliği Alanında Kamu Bilincinin Arttırılması ve Paydaş Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesi Hibe Programı” kapsamında hibe almaya hak kazandı.

Kısa adıyla YENİ NESİL Projesi kapsamında teknik lise öğrencilerine yönelik bir eğitim paketi hazırlanıyor. Proje, pilot ilçe seçilen Çekmeköy’de 3 Endüstri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine enerji verimliliği kavramını anlatacak eğitmenlerin eğitilmesini ve 3 eğitim binası için enerji verimlilik altyapısı, analiz ve yol haritası oluşturulmasını ve belediye imar mevzuatında enerji verimliliğine yönelik çalışmalarını içeriyor.

YENİ NESİL, 27 Eylül 2017 tarihinde Ankara’da düzenlenen ve hibe almaya hak kazanan tüm projelerin katılımı ile gerçekleşen Açılış Konferansı ile ilk lansmanını yaptı ve resmen uygulanmaya başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, hibe projeleri standlarında yer alan YENİ NESİL Proje standına ziyarette bulunarak proje hakkında detaylı bilgi aldı.