E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
VIESSMANN
DOĞAL ENERJİ
ALTENSİS

EÇEM, AB'den Hibe Alacak

EÇEM, AB'den Hibe Alacak

30 Ekim 2017 Pazartesi / 10:12 | HABERLER
45. Sayı (Eylül-Ekim 2017)
368 kez okundu

Özyeğin Üniversitesi Enerji, Çevre ve Ekonomi Merkezi (EÇEM) tarafından İstanbul Valiliği, Çekmeköy Kaymakamlığı, Çekmeköy Belediyesi, ENVER ve EYODER’in iştirakiyle geliştirilen “Yeni Nesil Binalar için Teknik Eğitim Projesi”, Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) tarafından desteklenen ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yararlanıcısı olduğu “İklim Değişikliği Alanında Kamu Bilincinin Arttırılması ve Paydaş Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesi Hibe Programı” kapsamında hibe almaya hak kazandı.

Kısa adıyla YENİ NESİL Projesi kapsamında teknik lise öğrencilerine yönelik bir eğitim paketi hazırlanıyor. Proje, pilot ilçe seçilen Çekmeköy’de 3 Endüstri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine enerji verimliliği kavramını anlatacak eğitmenlerin eğitilmesini ve 3 eğitim binası için enerji verimlilik altyapısı, analiz ve yol haritası oluşturulmasını ve belediye imar mevzuatında enerji verimliliğine yönelik çalışmalarını içeriyor.

YENİ NESİL, 27 Eylül 2017 tarihinde Ankara’da düzenlenen ve hibe almaya hak kazanan tüm projelerin katılımı ile gerçekleşen Açılış Konferansı ile ilk lansmanını yaptı ve resmen uygulanmaya başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, hibe projeleri standlarında yer alan YENİ NESİL Proje standına ziyarette bulunarak proje hakkında detaylı bilgi aldı.


 


İlginizi çekebilir...

Wilo, Geleceğin Mühendisleriyle Deneyimlerini Paylaştı

Pompa sistemleri sektöründe teknik eğitime en çok önem veren markaların başında gelen Wilo Pompa Sistemleri A.Ş., Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mü...
4 Temmuz 2018 Çarşamba / 20:38

Avrupa'nın 'Çevresel ve Sosyal İnovasyon' Gümüş Ödülü Şişecam'ın Oldu

Şişecam Topluluğu'nun cam geri dönüşümü alanındaki çalışmalarına Avrupa'dan ödül geldi....
4 Temmuz 2018 Çarşamba / 20:34

Balkan Ülkelerinin Tercihi Ekoklinker 25s Oldu

Işıklar Yapı Ürünleri'nin iki yıllık Ar-Ge çalışmaları sonucu ortaya çıkardığı Ekoklinker, pazar payını büyütmeye devam ediyor....
4 Temmuz 2018 Çarşamba / 20:28